Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

Bronisław Kuśnierz Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Bronisław Kuśnierz jest jednym z najbardziej utytułowanych członków klubu.

Ilość regat, w których brał udział, jest imponująca. Osiągnięte wyniki także.

 

Czytaj dalej...
 
Dawnych czasów czar Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 
Wyczyny sportowo-morskie członków klubu Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

1936

Juliusz Sieradzki – uczestnik olimpiady w Kilonii na jachcie typu R-6 DANUTA

1952

Juliusz Sieradzki – mistrz Polski w kl. „H”

1953

Juliusz Sieradzki – mistrz Polski w kl.”O”

1954

Juliusz Sieradzki – Tytuł Mistrza Sportu

1955

Juliusz Sieradzki – mistrz Polski w kl. bojerowej monotyp

1967

Bronisław Kuśnierz – na s/y ORION – puchar „Gryfa Pomorskiego” oraz puchar Ostseewoche

s/y Miranda

25.01.67 - 5.04.69

Leonid Teliga - rejs dookoła świata na s/y OPTY

1968

Bronisław Kuśnierz – Puchar Obrońców Westerplatte

1971

Bronisław Kuśnierz – wicemistrz Polski w I  klasie RORC

1972

Bronisław Kuśnierz – Mistrz Polski w żeglarstwie morskim

1973

Bronisław Kuśnierz – wicemistrz Polski w I  klasie RORC, Mistrz Sportu

5.06.76 - 21.08.80

Zbigniew Puchalski - rejs dookoła świata na jachcie MIRANDA

1960

Leon Drobotowicz – Wicemistrz Polski w klasie ”Star”
1977 Leon Drobotowicz – załogowy rejs wyczynowy dookoła Europy z Gdyni do Neapolu na s/y ALBATROS, laureat Nagrody Conrada

1978

Bronisław Kuśnierz – Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej

1979

Mieczysław Bierka  - Wicemistrz Polski w kl.III  IOR na s/y Andromeda

1986

Zbigniew Walaszkowski – Wicemistrz Polski w kl.C-24 na s/y Pallas

1998

Karol Listewnik – załogowy rejs wyczynowy na wyspy Szetlandzkie i cieśninę Pentland Firth  na s/y Merkury

2006

Tomasz Konnak - Puchar Dowódcy Marynarki Wojennej w kl. IMS II na s/y Pallas

2006

Zbigniew Witbrot - Memoriał Leonida Teligi na s/y Orion

2007

Tomasz Konnak - Puchar Dowódcy Marynarki Wojennej w kl. IMS II na s/y Pallas

Tomasz Konnak - Regaty GWG - pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na s/y Pallas

2008

Tomasz Konnak - Memoriał Leonida Teligi na s/y Pallas

Zbigniew Witbrot - drugie miejsce w Memoriale Leonida Teligi na s/y Orion

2010

Paweł Boksa - Mistrz Polski w klasie ORC II na s/y Moonraker

Tomasz Konnak - Wicemistrz Polski w klasie ORC II na s/y Pallas

Puchar Muzyka za zwycięstwo w wyścigu długim

2011

Tomasz Konnak - Mistrz Polski w klasie ORC II na s/y Pallas

Puchar Muzyka za zwycięstwo w wyścigu długim

2012

Paweł Boksa - Mistrz Polski w klasie ORC II na s/y Moonraker

Tomasz Konnak - Wicemistrz Polski w klasie ORC II na s/y Pallas
2013

Jan Piernikarczyk - Morski Żeglarski Puchar Polski w grupie II ORC na s/y Pallas

2014

Jan Piernikarczyk - Memoriał Leonida Teligi na s/y Pallas w klasyfikacji ORC i KWR

2015

Długodystansowe Morskie Mistrzostwa Polski Samotników (Bitwa o Gotland) w klasie ORC:

Piotr Falk - drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski na s/y Blues in A

Zenon Jankowski - trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski na s/y Oceanna

 

Długodystansowe Morskie Mistrzostwa Polski (Sailbook Cup) w grupie II ORC:

Tomasz Konnak - Mistrz Polski (i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej regat) na s/y Czarodziejka

 

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w grupie II ORC:

Tomasz Konnak - wicemistrz Polski na s/y Czarodziejka


Puchar Zatoki Gdańskiej:  Tomasz Konnak na s/y Czarodziejka


Puchar Bałtyku Południowego:

w klasie ORC: Tomasz Konnak - drugie miejsce na s/y Czarodziejka

w klasyfikacji regat morskich ORC: Piotr Falk - drugie miejsce na s/y Blues in A

Zmieniony: wtorek, 2 lutego 2016 20:55
 
Rys historyczny i najważniejsze daty Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 

30.10.1928

Zebranie założycielskie Klubu Sportowego „Gryf” w lokalu „Grand Cafe” w Gdyni przy ul.Świętojańskiej (obecnie siedziba banku PKO BP)  Spis członków założycieli

Więcej o początkach klubu...

1935

Rejestracja klubu w PZŻ

s/y Albatros

1936

Objęcie patronatu nad klubem przez Ligę Morską i Kolonialną

1938

Wizyta w klubie generała Mariusza Zaruskiego

3.09.1939

Ucieczka jachtu STRZELEC I z okrążonej Gdyni z załogą klubową do Szwecji, a stamtąd do Anglii do polskich sił zbrojnych na zachodzie

1945-46

Wybudowanie tymczasowej siedziby Klubu, która dotrwała do 1973 roku  

1974-75  

Wybudowanie nowej, obecnej siedziby klubu (Zdjęcia)

2003

Klub otrzymał Nagrodę Specjalną "Głosu Wybrzeża" Rejs Roku 2003 za całokształt dokonań żeglarskich.

2013 Klub otrzymał nagrodę za Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia, za największą liczbę jachtów w klasie ORC w Pucharze Bałtyku Południowego (i jednocześnie w całym sezonie w Polsce).
2015

Klub otrzymał nagrodę za Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia, za największą liczbę jachtów w klasie ORC w Pucharze Bałtyku Południowego (i jednocześnie w całym sezonie w Polsce). Były to najliczniejsze regaty w klasie ORC trzeci raz z rzędu.

Klub otrzymał nagrodę za Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia, za najlepsze regaty w Regionie Pomorskim.

Zmieniony: środa, 4 listopada 2015 22:31
 

Translate this page