59. regaty Gdynia – Władysławowo – Gdynia – grupa ORC (generalne)

ORC (generalne)

WYŚCIG

Results [10/09/2018 14:03:27]

Start: 08/09/2018 18:10:00

Distance: 58,90 NM

Scoring: PCS – Ocean Course

Overall Pos Yacht Name Sail No Type Skipper Finish Time Elapsed Corrected Club
1 ATLANTIC PUFFIN POL 14085 MAXUS 22 Szymon Kuczyński +1 12:22:24 18:12:24 00:00:00 JK Kamień Pomorski
2 SMOKE NED 111 Dufour 310 Marcin Dejewski +1 09:19:56 15:09:56 00:15:22 Yacht and Yachting
3 PGO GOOD SPEED POL 14000 Dufour 34 Łukasz Trzciński +1 09:30:08 15:20:08 00:16:22 JK Stoczni Gdańskiej
4 BUSY LIZZY POL 15946 FAURBY 999 Jakub Marjański +1 10:37:12 16:27:12 00:40:00 AKM Gdańsk
5 CZARODZIEJKA POL 9658 GRANADA 27 Tomasz Konnak +1 11:13:50 17:03:50 00:41:16 JKM GRYF Gdynia
6 ZEFIREK POL 178 Conrad 24 Stanisław Bajerski +1 12:28:46 18:18:46 00:42:31 JKM GRYF Gdynia
7 ZORBA POL 1254 Conrad 760R Mieczysław Trzpis +1 12:27:27 18:17:27 00:44:08 JK Stoczni Gdańskiej
8 SŁONI POL 17302 FIRST 31.7 Zbigniew Rembiewski +1 11:09:06 16:59:06 00:53:16 JK Stoczni Gdańskiej
9 BARAKAM POL 19419 MBK 98 Michał Śliwa +1 10:17:49 16:07:49 01:18:57
10 SEA BEE POL 9067 Jan Kozarzewski +1 13:10:17 19:00:17 01:27:18 AZS Gdańsk
11 AQUILA POL 314 none Czesław Perlicki +1 11:17:25 17:07:25 01:31:32 YKP Gdynia
12 ARIETIS POL 2203 Carter 30 Łukasz Wasielewski +1 12:25:04 18:15:04 01:35:22
13 APOLLO SAILS 2 EASY 2 POL 6557 First Class Europe Przemysław Żyła +1 10:17:16 16:07:16 01:36:31 KSW Elbląg
14 POR FAVOR POL 7006 Dufour 40E Jan Piernikarczyk +1 11:19:53 17:09:53 01:48:01 JKM GRYF Gdynia
15 VATAHA 2 POL 19000 FIRST 35 Paweł Wilkowski +1 10:26:23 16:16:23 02:08:03 YKP Gdynia
16 ALBATROS POL 2410 Carter30 Szymon Zawodny +1 12:43:44 18:33:44 02:11:55 JKM GRYF Gdynia
17 KONSAL II POL 3939 Slotta 1200 Ryszard Drzymalski +1 10:42:16 16:32:16 02:19:06
18 HADAR POL 1070 none Jerzy Brezdeń +1 10:51:41 16:41:41 03:04:54 JKMW KOTWICA Gdynia
19 QUANTA POL 16000 SALONA 42 Andrzej Zieliński +1 10:20:15 16:10:15 03:10:53
20 ORION PZ 83 Rasmussen Zbigniew Witbrot +1 14:25:40 20:15:40 03:58:01 JKM GRYF Gdynia
21 ZOLTAR POL 5132 MANTRA 31 Ireneusz Siwek +1 11:49:02 17:39:02 04:04:32 POLAND
22 MIRABELLE POL 192 Albin Ballad Robert Napiórkowski DNF AKM Gdańsk
22 RESUMEE POL 6112 Clipper 2000 Andrzej Kruszczyński DNC
22 OCEANNA POL 4719 Outborn 39 Zenon Jankowski DNC JKM GRYF KSW VEGA LOK Pleszew
pl_PLPolski