Informacja dla opiekunów jachtów

Opiekunowie jachtów wraz z załogami proszeni są o przygotowywanie jachtów do zimowania. Przypominamy, że po wyjęciu jachtu z wody kadłub należy właściwie zakonserwować: dokładnie umyć słodką wodą wewnątrz i na zewnątrz (uwaga na ochronę środowiska!), spuścić wodę z silników i zbiorników, usunąć wodę i zanieczyszczenia z zenz itd.; zdać bosmanowi: akumulatory, butle gazowe, pirotechnikę, środki sygnalizacyjne, UKF-ki, koła, kamizelki asekuracyjne i pasy ratunkowe ze światełkami, koce, materace, żagle.

Teczkę z dokumentami jachtu proszę zdać do kierownika klubu.

Resztę sprzętu, po zakonserwowaniu, zmagazynować w boksach. Z jachtów należy zdemontować wszystko, co może stanowić pokusę dla złodziei, zostawić otwarte luki, bakisty, zejściówki, szafki itp., sprzątnąć boksy, usunąć z nich zbędne i nie mające związku z klubowym jachtem przedmioty i „szpeje”.

Do 30.11.2018 r. opiekunowie i armatorzy jednostek proszeni są o złożenie sprawozdań z eksploatacji jachtów w minionym sezonie (druki do pobrania w sekretariacie).
Do 30.11.2018 r. należy składać wnioski o przyznanie lub przedłużenie „opiekuństwa” nad jachtami klubowymi na rok 2019 (druki do pobrania w sekretariacie).
Do 30.11.2018 r. opiekunowie jachtów klubowych zobowiązani są przedstawić spis napraw i robót koniecznych do wykonania na jachcie w sezonie remontowym z zaznaczeniem, które z nich wykonane zostaną siłami załogi.

Z przykrością informujemy, że niektórzy członkowie klubu zalegają z opłatami składek i innymi zobowiązaniami finansowymi. Prosimy o pilne uregulowanie zaległości.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Komandor Klubu
/- / Dariusz Szumiński

pl_PLPolski