JACHT KLUB MORSKI GRYF
Klub z tradycjami założony w 1928 roku

JACHT KLUB MORSKI GRYF
Szkolenia żeglarskie i motorowodne z egzaminem

O KLUBIE

1
Istniejemy od 1928 roku i należymy do najstarszych klubów żeglarskich w Polsce. Do naszego klubu należeli m.in. J. Sieradzki, L. Teliga i Z. Puchalski.
2
Żeglarstwo to dla nas nie tylko sport, czy rekreacja. Wierzymy, że niesie ze sobą znacznie więcej. Poznaj wartości i cele, które nam przyświecają.
3
Znajdziesz tu skład osobowy władz klubu oraz jego status. A jeśli jeszcze nie jesteś klubowiczem – dowiesz się, jak wstąpić w nasze szeregi!

AKTUALNOŚCI

26wrz
Zapraszamy na uroczystość zakończenia Regat GWG oraz zamknięcia sezonu żeglarskiego 2022
In

Zarząd JKM „Gryf” w Gdyni ma zaszczyt zaprosić na zakończenie Regat GWG oraz na zakończenie sezonu żeglarskiego 2022.…

więcej
19wrz
Zmarł Edward Szopiński
In

Z żalem zawiadamiamy, że 18 września 2022 roku na wieczną wachtę odszedł długoletni Honorowy Członek JKM „GRYF”, komandor…

więcej
18wrz
Spór o filozofię regat Gryfu – ciąg dalszy
In

Poniżej pismo kilkoro członków naszego klubu. Od 2020 roku nastąpiły istotne zmiany zasad obowiązujących w regatach organizowanych przez…

więcej

WSPOMNIENIA

JKM „Gryf” to jachty i ludzie. Od początku istnienia „Gryfowiakom” zależało na tym, by rozwijać polskie żeglarstwo nie tylko w wymiarze sportowo-wyczynowym. Równie ważne było towarzystwo, w którym nad tym pracowano oraz wspólna integracja Klubowiczów. 90 minionych lat Klubu to nie tylko suche fakty historyczne i wyczyny sportowe, to przede wszystkim setki wspaniałych i inspirujących wspomnień dawnych i obecnych członków „Gryfu”. Zapraszamy do lektury.

do nabycia w klubie

pl_PLPolski