Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

 

Zachęcamy członków Klubu do opublikowania swoich wspomnień na tej stronie.
Artykuły można wpisać samodzielnie po zalogowaniu się lub przesyłać na adres Klubu: webmaster@jkmgryf.plKarol Listewnik - Merkurym na I etap Cutty Sark Tall Ships' Races 2002 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego
Balcone el Atlantico
Na początku Bałtyk bezczelnie pluł nam w gębę. Jeszcze nigdy tak mozolnie nie orałem Bałtyku. Zasłyszane opowieści starych żeglarzy, że do Kilonii szli 9 dni - wyśmiewałem. Tymczasem... zajęło nam to w tym roku osiem dób z postojem w Ronne na Bornholmie po pęknięciu fałów.
Czytaj dalej...
 
Aleksandra Konnak - Zlot jachtów "Szlakiem Praojców", rok 2002 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego
Walka na bomie

                                     
X-te jubileuszowe spotkanie w Jastarni 8-9.06.2002 r.
Byłam na nim po raz pierwszy. Na miejsce dopłynęliśmy około godziny 14.30 w sobotę. Cumujących przy nabrzeżu jachtów było niewiele. Każdy z uczestników w swoim sprawdzonym gronie popijał piwko, konsumował jedzonko. Pierwsze wrażenie - ale nudno!
Czytaj dalej...
 
Aleksandra Konnak - Pallasem po zwycięstwo, rok 2002 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego
Autorka
Moje drugie w życiu regaty. Brzmi nieźle. Pomyślałby ktoś, że ze mnie wielki żeglarz ... Sobota rano - wielkie przygotowania, mąż na nogach od 7.00. Wszyscy zmobilizowani, przyjaciel Olek - obudzony na czas, podczas rozmowy telefonicznej wciąga kanapki. Powieki mam ciężkie oj - bardzo, chce sie spać, ale widząc ogromne zaangażowanie Tomka (mój mąż) nie mam sumienia wykręcić się od uczestnictwa w regatach (zresztą wczoraj obiecałam mu, że się nie rozmyśle) a czegóż się nie robi dla miłości...
Czytaj dalej...
 
Karol Listewnik - Merkurym na Islandie, rok 2001 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego


Kto nie czytał w młodzieńczym wieku  opowieści o odkryciach na dalekiej Północy? Kto nie marzył o zobaczeniu tego, co odkrywali jej pierwsi badacze? Marzyłem i ja. Jak się później okazało, przy organizacji rejsu na Islandię, marzy nadal wiele osób.
 

Czytaj dalej...
 
Karol Listewnik - Morze Północne i Pentland Firth, rok 1998 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Drakkar w Lerwick


Dysponując jachtem s/y MERKURY, załogą klubową, oraz 35 dniami do wykorzystania postanowiono zorganizować klubowy rejs pływowy, szkoleniowo-stażowy do Wielkiej Brytanii z zamiarem dotarcia najdalej na północ jak tylko sie da w ramach limitu czasu. 

Czytaj dalej...
 
«PierwszaPoprzednia1234567NastępnaOstatnia»

Strona 7 z 7

Translate this page