Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

 

Zachęcamy członków Klubu do opublikowania swoich wspomnień na tej stronie.
Artykuły można wpisać samodzielnie po zalogowaniu się lub przesyłać na adres Klubu: webmaster@jkmgryf.pls/y ORION czyli impreza urodzinowa 80-latka Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 

Prolog
11 grudnia 2015

Wyjęli mnie z wody, wstawili do hangaru i debatują w socjalnym…Dokąd popłynąć  w przyszłym sezonie? Wystarczy spojrzeć na mapę:  Bergen leży na wysokości Lerwick na Szetlandach  – a tam ORIONA jeszcze nie było. Można by w jednym rejsie… dwa nowe porty odwiedzić.. Zapowiada się impreza urodzinowa godna jubileuszu – w 2016 wypada okrągłe 80 lat flagowego jachtu JKM Gryf.
Najpierw – do roboty! Do rejsu trzeba się przygotować.
Kilka miesięcy wytężonej pracy i… wreszcie na wodzie! Sezon rozpoczęty.

Czytaj dalej...
 
57 Regaty GWG - relacja z pokładu "Goplany" Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Gdynia - Władysławowo - Gdynia 2016

czyli doublehanded Nefrytem, czyli mikstura fuksa i zaskakujących zwrotów akcji.

Zaczęło się od pozytywnego obrotu spraw prywatnych które doprowadziły do wyruszenia na start regat do Gdyni. Drugim pozytywem było to, że silnik zapalił, ruszamy. Po drodze wzięliśmy na hol zaprzyjaźniony jacht mazursko oceaniczny. Po wyjściu z Górek wywiązała się mała rywalizacja w której polegliśmy, ale nic to. Pogoda wzorowa, prognozy optymistyczne choć z groźbą poważnego osłabnięcia wiatru i dalej odkrętek.

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - 2015 Rejs Oriona do Antwerpii Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

ORIONEM do Antwerpii oraz na Zlot Oldtimerów w Bremerhaven, czyli

czego nie ma w jachtowym dzienniku.

O truskawkach z bitą śmietaną ani słowa.

Ani słowa, że zaproszenie na Zlot Żaglowców i Oldtimerów Bremerhaven 2015 ORION otrzymał już w 2013 roku, ani że propozycja wydłużenia trasy do Antwerpii - padła… w kokpicie Oriona pod Helem podczas powrotu z Zatoki Botnickiej. Brak wzmianki ile wysiłku wymaga przygotowanie jachtu i załogi.

Czytaj dalej...
 
56 Regaty GWG - relacja z pokładu "Jaricho" Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

To były bardzo... bardzo udane regaty.
A wyglądało, że nie uda się wystartować. Od rana same przeciwności losu. :(
Zacznijmy od tego iż sezon był bardzo pracowity z masą wyjazdów żeglarskich zagranicznych, zarówno moich jak i wspólników od jachtu więc w zasadzie było to pierwsze wyjście naszego jachtu w morze w tym roku. Gdy tylko (podobnie jak u Nicrama) pojawiła się okazja do wyjście choć na chwilę na Bałtyk i powiedziałem sobie, że nie odpuszczę.

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - 2014 Orion w Zatoce Botnickiej Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Wystarczy sklarować żagle, zgromadzić zapasy, sprawdzić ilość paliwa w zbiorniku i...

Leszek myśli intensywnie: co jeszcze warto zabrać?
Trochę prądu z kei, ale też kabel i koniecznie farelka! ‘Nie możecie liczyć na upały’ - radzi Jola. Była w Kemi, to coś o tym wie.
Ale po co te chmury? Sio!

Na uroczyste pożegnanie – ciacho; symboliczny Bałtyk do rozkrojenia; oby ten mokry okazał się równie słodki. Cumy oddane, …. wychodzimy!

Czytaj dalej...
 
«PierwszaPoprzednia1234567NastępnaOstatnia»

Strona 1 z 7

Translate this page