Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego
W dniu 25 listopada (sobota), o godz.18.00
w Sali Koncertowej przy Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się
Koncert na rzecz Fundacji Dom Rain Mana

 

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i innych artystycznych przedmiotów na rzecz budowy domu dla osób z autyzmem we wsi Kwieki koło Czerska.


Serdecznie wszystkich zapraszam
Nina z "Oriona"
PS. Rezerwacja biletów (sugerowane 50,00 zł)
pod numerem tel. 58 551 84 72, kom. 606 585 941
lub przez email fundacja@domrainmana.pl

Koncert Charytatywny

HANNA BANASZAK I PRZYJACIELE OSÓB Z AUTYZMEM

na rzecz budowy Domu Rain Mana

Kiedy: 25 listopada  2017 roku o godz. 18.00

Gdzie: Sala Koncertowa w Operze Leśnej w Sopocie

Adres: Sopot ul. Moniuszki 12

Bilety: Zaproszenia to dowolny datek na budowę Domu Rain Mana (sugerujemy 50 zł od osoby ) można zamawiać telefonicznie:

T. 58 551 84 72 lub 606 58 59 41

 

Fundacja Dom Rain Mana zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz budowy domu dla osób z autyzmem na farmie Kwiekach. W Koncercie wezmą udział : Hanna Banaszak, Andre Hubner-Ochodlo,  Beata Bartelik , Kacper Fułek i Renata Irsa.

 

Hanna Banaszak – artystka o wyjątkowym glosie, jest doskonałą piosenkarką, wokalistką jazzową, znaną m.in. z takich przebojów jak: „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”. Na stałe współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc...
Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc..., a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. Co roku występuje podczas Lata Teatralnego w sopockim Teatrem Atelier.

 

Andre Hubner-Ochodlo - aktor, reżyser teatralny, pieśniarz niemieckiego pochodzenia. Popularyzator kultury jidysz, założyciel i dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, inicjator sopockiego festiwalu Lato Teatralne, dyrektor Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Jest jednym z bardziej znanych wykonawców pieśni jidysz w Polsce, stale koncertującym w Europie i na świecie (m.in. na Węgrzech, Białorusi, w Szwecji, USA, Kanadzie i Izraelu). Śpiewa także po polsku, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej.

 

Beata Bartelik W połowie lat 80. wylansowała przebój „Sen na pogodne dni”, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy
zespół VibrasoniQ. Dziś muzyczne fascynacje Beaty Barteli oscylują między bluesem, swingiem i nastrojową bossanową.

 

Renata Irsa jest absolwentką Akademii Muzycznej. Wojciech Mann zaprezentował jej utwory słuchaczom radiowej Trójki i tak pochlebnie się o nich wypowiedział, że ich autorka postanowiła wydać swoje kompozycje na płycie. Zapowiedziany jest koncert artystki w trójkowym Studio Agnieszki Osieckiej.

 

Kacper Fułek - pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana, folk), a cudze utwory przenosi w zupełnie inne światy. Inspiracje czerpie z życia. Zazwyczaj wystarczy mu pianino i głos, ale lubi się również bawić muzyką i mieszać style. Na naszym koncercie zaprezentuje swoją własną kompozycje, ale także wystąpi jako akompaniator Renaty Irsy.

 

Artyści zagrają koncert na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska, gdzie Fundacja Dom Rain Mana własną ziemię (8,5 ha).

Fundacja Dom Rain Mana jest Organizacją Pożytku Publicznego, od jedenastu lat włącza się w nurt pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom poprzez organizowanie szkoleń i konferencji, wydawanie pisma AUTYZM i integrowanie środowiska. Dalekosiężnym celem fundacji jest stworzenie na wiejskiej farmie Centrum Pomocy dla osób z autyzmem - Dom Rain Mana.

Obecnie przygotowany jest projekt domu, są doprowadzone media, zbierane są pieniądze na budowę domu, w którym będą mogły żyć osoby z autyzmem, gdy zabraknie ich rodziców.

Zanim powstanie dom co roku fundacja organizuje w Kwiekach integracyjne pikniki, które gromadzą przy wspólnym ognisku i zabawach miejscową społeczność i podopiecznych fundacji i ich rodziców.

Więcej informacji o Fundacji Dom Rain Mana i o autyzmie na www.domrainmana.pl i fb https://www.facebook.com/domrainmana/

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana www.domrainmana.pl
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl

Zmieniony: czwartek, 9 listopada 2017 22:35
 

Translate this page